بلاگ

صادرات مواد غذایی اولیه

پخش سراسری شکر ایران

همانطور که می دانید همه ی کشورهای دنیا شرایط آب و هوایی لازم و مناسب برای پرورش و انواع محصولات کشاورزی و مواد غذایی اولیه را ندارند و همین مسئله سبب شد تا به واردات این محصولات روی بیاورند. چرا که این عامل مهم ترین علتی است که سبب می شود کشورها از تولید انواع محصولات غذایی باز بمانند و برای تامین نیاز مواد غذایی و خوراکی خود به سایر کشورها وابسته می شوند.

در مقابل این کشورها بسیاری از کشورها نظیر کشور ایران دارای آب و هوای کاملا مناسب و متنوع برای تولید انواع محصولات غذایی و کشاورزی و شیلات هستند که سبب شده علاوه بر اینکه نیاز جامعه ی خود را تامین کنند بتوانند مازاد آن را به سایر کشورها صادر کنند. به گونه ای که در حال حاضر کشور ما انواع محصولات غذایی و کشاورزی و شیلات خود را به بیش از 40 کشور دنیا صادر می کند.

در حال حاضر حدود 34 کشور هم هستند که به دلیل نداشتن اراضی کشاورزی و نداشتن شرایط آب و هوایی لازم، توانایی تولید هیچ نوع محصول کشاورزی و خوراکی را ندارند. و لذا همین مساله سبب می شود که برخی از کشورهای دنیا به صادرکننده های برتر مواد غذایی در سطح دنیا تبدیل شوند و به این عنوان شناخته شوند که یکی از این کشورها ایران است. چرا که ایران از شرایط آب و هوایی بسیار خوب و متنوعی برخوردار است و کل دنیا می دانند که کشور ما یک کشور چهار فصل است و توانایی تولید انواع محصولات غذایی و کشاورزی را دارد. این ویژگی سبب شد که امروزه اغلب تجار به صادرات مواد غذایی اولیه چون سبزیجات و خرما و مرکبات و سایر مواد غذایی چون انواع ماهی ها و غیره روی بیاورند.

صادرات مواد غذایی اولیه به اروپا

بدون شک مواد غذایی مهم ترین و ضروری ترین اقلام مصرفی مردم کل دنیا شناخته می شود به همین دلیل وقتی کشوری نتواند این محصولات و نیاز مردم کشور خود را تامین کند سعی می کند که از طریق واردات از سایر کشورها این نیاز کشور خود را تامین کند. یکی از بهترین کشورها و مقاصد برای صادرات این محصولات، کشورهای اروپایی هستند. البته نه اینکه کشورهای اروپایی شرایط لازم برای تولید محصولات کشاورزی را ندارند ولی چون برخی از کشورها به طور قابل توجهی می توانند برخی از محصولات غذایی را در حجم قابل توجهی تولید کنند لذا کشورهای اروپایی به دلیل تنوع سلایق و عادت های غذایی، بهترین گزینه برای صادرات این محصولات می باشد. این مسئله سبب شد که امروزه صادرات مواد غذایی اولیه به اروپا با تنوع بسیار وسیعی از سوی کشورهای مختلف انجام گیرد.

صادرات و تجارت مواد غذایی یکی از پرسودترین تجارت ها برای هر کشوری به شمار می رود و مطمئنا هر کشوری که در این تجارت مشغول باشد از شرایط اقتصادی خوبی برخوردار است چرا که این تجارت سبب بهبود روند اقتصادی و توسعه و پیشرفت اقتصادی می شود. این موضوع سبب شد که امروزه به امر تجارت مواد غذایی از سوی دولت ها توجه خاص و ویژه ای شود و کشور ما هم از این قاعده مستثنی نمی باشد. اقلام مواد غذایی و خوراکی از تنوع بسیار بالایی برخوردار هستند و از طرف دیگر طرفداران مواد غذایی در اروپا از سلایق و عادت های غذایی متنوعی برخوردار هستند به همین دلیل امروزه صادرات مواد غذایی اولیه به اروپا در ابعاد وسیع و متنوعی انجام می شود.

البته در این عرصه باید بدانید که صادرات مواد غذایی اولیه به اروپا از استانداردها و قوانین خاصی برخوردار هستند و حتی برخی از کشورهای اروپایی برای این تجارت، استانداردها و سیستم های خاص و متنوعی وضع کرده اند که چارچوب این استانداردها برای بسته بندی محصولات و چگونگی واردات مواد غذایی به این کشورها است. از طرف دیگر کیفیت محصولات غذایی برای این کشورها بسیار مهم است لذا تمام تجار در زمان صادرات باید تمام اصول و مقررات و استانداردها را باید رعایت کنند و تمام مجوزهای بهداشتی لازم برای این صادرات را اخذ کنند و با رعایت کردن تمام اصول و مقررات لازم برای بسته بندی کالاها اقدام به صادرات این محصولات نمایند. حال برای اینکه بتوانید در این تجارت موفق شوید و به درآمد بالایی برسید باید تمام مواد غذایی صادراتی شما به اروپا از نظر بسته بندی و تولید از کیفیت بسیار بالایی برخوردار باشد.

مراحل صادرات مواد غذایی

سودآوری صادرات و تجارت مواد غذایی سبب شد که اکثر تجار سودای این تجارت را داشته باشند اما این تجار باید بدانند که برای موفقیت در این عرصه باید به اصول مهم صادرات و مراحل صادرات مواد غذایی اولیه آشنا باشند. چرا که مهم ترین اصل برای داشتن یک تجارت بی خطر داشتن اطلاعات لازم و دانش تخصصی این حوزه است. یکی از مهم ترین اطلاعات لازم در زمان این تجارت آشنایی با قوانین و مراحل صادرات مواد غذایی اولیه است. این نوع تجارت نیز مانند سایر تجارت ها دارای قوانین ثبت شده ای در گمرک و وزارت صنعت و معدن و تجارت است که تمام تجار باید به آن آشنا باشند.

 

شرکت مبتکران دشت طلایی

ما در شرکت دشت طلایی می کوشیم تا بهترین و با کیفیت ترین محصولات را از تولیدکنندگان داخلی کشور با قیمت مناسب به دیگر کشور های همسایه صادر کرده تا در جهت رشد اقتصادی کشور عزیزمان ایران گام بزرگی برداریم.شما هم میتوانید به جمع تأمین کنندگان و عرضه کنندگان مواد غذایی اولیه مبتکران دشت طلایی بپیوندید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *